KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14613292
nr 1461 3292
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1929. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 62x74 cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 18 april 2022
kl 20:48:18
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius